Ferencváros - GA Eagles 4-1

5-2-es összesített eredménnyel, simán jutott tovább csapatunk az Európa Liga második selejtezőkörébe, ahol a bosnyák FK Zeljeznicar lesz az ellenfelünk.

Zárt kapuk mögött rendezték az első forduló visszavágóját a Groupama Arénában, ahol a Fradi magabiztos játékkal, mondhatni lefocizta ellenfelét a pályáról. Ahogy a hollandiai mérkőzésen, úgy most itt is egy korai góllal kezdődött a meccs. Egy beadás után Varga guríthatta le tisztán a labdát Gerának, aki 16-ról a kapu közepébe helyezett. 1-0!

A 20. percben aztán mondhatni eldőlt a mérkőzés. Egy borzasztó kapuskiadás után Böde tisztán mehetett a kapu felé, majd kihasználta az óriási ziccert és kilőtte a hosszú alsó sarkot. 2-0! A 27. percben kisebb sérülés miatt le kellett hozni Dilavert aki ápolása után azt mondta, mindenből kettőt lát - helyére Gyömbér Gábor érkezett. A sajtótájékoztatón Thomas Doll elmondta Emilnek semmi komolyabb baja nincs, két napot pihen és a következő edzésen már számítanak rá.

A szünet előtt még egyszer megrezegtették a hálót fiaink. Egy beadást követően Lamah cselezhette magát a gólvonalig, majd a visszapasszolt labdát Busai kapta, aki közelről a kapu bal alsó sarkába lőtt estében. 3-0!

A második félidő leginkább csak helyzeteket hozott, azonban az történt a pályán amit a Fradi szeretett volna. Lamah a 64. percben tizenegyest rontott, ám ez sem szegte kedvét csapatunknak. A 89. percben megvan a negyedik is! Böde adott "forintos" labdát Harasztinak, aki a tizenhatoson belül még pár méteren át vezette, majd közelről a jobb alsó sarokba helyezett. 4-0!

A 92. percben az ellenfél csapatából Deniz Türüc szépített.