Ezüstcsapat!

Szép játékkal, magabiztosan győzte le Videotont az Üllői úton a Fradi. Már a mérkőzést megelőzően is jó hangulat volt a Groupama Arénában, ahol mind a fiatalok, mind az idősebb korosztály megtalálta a tökéletes elfoglaltságot a meccsdélutánon. Lehetett fotózkodni a Magyar Kupával, kapura lőni és a Fradi-sassal is sokan pózoltak. A családi szektornál feltűnt egykori labdarúgónk Rósa Dénes is, aki jókedvvel, a hostessekkel viccelődve lépett a stadionba.

A szerénynek számító 6087 fős nézőszám ellenére is nagyszerű hangulatban zajlott az összecsapás. Kassai sporttárs sípjával útnak indult a labda. A már-már tét nélküli, de mégis presztízs-meccs nem hozott nagy iramot, azonban így is sok helyzet volt az első félidőben. Böde kétszer is ajtó-ablak helyzetet hibázott. A másik oldalon Vinicius fejesét tolta a léc fölé Dibusz. Gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok pihenőre. A félidőben feltűnt a lelátón a Vidi két kulcsembere is, Juhász Roland és Nemanja Nikolic. Utóbbitól megkérdezte egy szurkoló, hogy miért nem játszik, mire a válogatott csatár csak annyit válaszolt: Semmi komoly.

A második félidő meghozta az első gólt is, amelyet Böde Dániel szerzett a 47. percben. Továbbra is biztos passzokkal járatták a zöld-fehérek a labdát, így csak néhány kontralehetősége volt az idegenbeli csapatnak. Joan Carillo, a Videoton edzője hevesen jelezte nemtetszését a csapatának, olykor Kassai játékvezetőnek is. A spanyol edző valószínűleg utoljára irányította csapatát. A Nemzeti Sport információi szerint Carillo nyártól a Puskás Akadémiánál folytatja pályafutását.
20 perccel a vége előtt aztán eldőlt a meccs is, Böde csúsztatása után Cukic sarkazta a labdát a hálóba. Valószínűleg ezzel a találattal búcsúzott a szerb védekező középpályás, ugyanis meg nem erősített információk szerint távozik a Ferencvárostól, más feltételezések szerint vissza is vonul.

A meccs utolsó negyed órájában már nem alakultak ki komoly helyzetek, a közönség állva tapsolt. A mérkőzés lefújását követően a Fradi játékosai körbementek a stadionban és pacsiztak a szurkolókkal, ezzel megköszönve az egész éves támogatást. Az éremátádás után elkezdődött az ünneplés. Csapatunk megtartotta a rekordnak számító veretlenségi sorozatát, illetve megszakította a már-már átoknak tekinthető nyeretlenségi rátát a fehérvári együttes ellen.

Ezüstérmes a Ferencváros! Szép volt Fiúk!

A mérkőzést követően Thomas Doll nyilatkozott a fradi.hu-nak:

- Kalapot emelhetek a csapat előtt a mai teljesítmény miatt - fogalmazott Doll. - Összességében szépen játszottunk, még akkor is, ha az első félidőben két-három gólt lőhettünk volna. A mai meccsen is nagyszerűen összetartott a csapat, mindenki kisegítette egymást, a Videotonnak nem hagytunk lehetőséget arra, hogy lekontrázzon bennünket. Nagyszerű zárása volt ez a mérkőzés ennek a szezonnak. Sok játékos most örülhet a szabadság kezdetének, de azért még szerdán jó pár labdarúgóra vár egy Ligakupa-döntő. A Magyar Kupa elnyerése után már elmondtam: most valami nagyon jó dolog történik ennél a klubnál, és fantasztikus mindezt megélni.